فواید یادگیری اوریگامی برای کودکان

فواید اوریگامی چیست؟

ورزش ذهن

فواید یادگیری اوریگامی – در مقاله اوریگامی چیست در رابطه با این هنر و تاریخچه آن مفصل صحبت نمودیم . اینکه تا «یکی از کاردستی‌های محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. یکی از هنرهای سراسر خلاقیت که استفاده درست از آن در فرایند های آموزشی و ارزشیابی استعداد کودکان می تواند به رشد خلاقیت کودکان کمک کند.

در این بخش می خواهیم در رابطه با فواید اوریگامی برای کودکان و تاثیرات مثبت آموزشی آن صحبت کنیم ، اینکه این هنر شرقی علاوه بر تقویت خلاقیت چه کاربرد های دیگری را در زندگی روزمره ما انسان ها دارد و هدف از یادگیری و آموزش آن چیست.

فواید اوریگامی برای کودکان

از فواید اوریگامی برای کودکان موارد متعددی را می توان بر شمرد. این هنر سرشار از جنبه های مختلف افزایش خلاقیت است که استفاده از آن به خصوص در دوران کودکی می تواند باعث بروز استعداد در کودکان شود . بسیاری از مراکز اموزشی در سراسر دنیا این رشته را در برنامه های خود برای کودکان قرارداده اند. داناکو نیز از مجموعه هایی است که محصولات و خدمات آموزشی مختلفی را در این زمینه ارائه می دهد.

اوریگامی ترکیبی از هنر و علم است و به نوعی به هردو نیمکره مغز مربوط می شود. جهت ساخت اوریگامی به هردو دست نیاز است پس تمرین اوریگامی ورزشی مفید برای مغز محسوب می شود و با توانمند کردن هر دو نیمکره مغز به کودکان در حل مسائل پیچیده کمک می کند. اوریگامی نه تنها در پرورش هوش بچه ها مفید است، بلکه برای کودکان استثنایی و با بهره هوشی کم هم قابل استفاده و بسیار مفید است.

در زیر موارد متنوعی از فواید آموزش اوریگامی به کودکان بر شمرده شده است

 

آموزش ساخت اوریگامی | پکیج آموزش ساخت اوریگامی | فیلم آموزش ساخت اوریگامی | آموزش اوریگامی دوبله فارسی

 

افزایش صبر و پیگیری کودک

اوریگامی به کودکان شما صبر و شکیبایی، پیگیری در کار و خلاقیت را آموزش می دهد. با ساخت اوریگامی و تا کردن های پی در پی کاغذ طبق الگوها و نقشه های موجود، کودکان شما یاد می گیرند که تا پایان کار ساخت اوریگامی صبور باشند و کار خود را پیگیری کنند و به طور عملی درک می کنند که اشتباه کردن فرایندی طبیعی در روند کارشان است.

تقویت تجسم هنری

از دیگر فواید اوریگامی برای کودکان می توان به شباهت ساخته های کاغذی اوریگامی به واقعیت که موجب پرورش ذائقه بصری کودک می شود اشاره نمود که مبنای هنر های زیبا و گرافیک است.

پرورش خلاقیت کودک

اساسی ترین مورد از فواید آموزش اوریگامی به کودکان که دلیل بسیار خوبی برای بهره گیری از آن در ساعت های آموزشی است.ساخت اوریگامی همانند بازی با لگو و خانه سازی برای کودکان است و خلاقیت کودکان را پرورش می دهد. همان طوریکه که در ساخت یک قلعه با لگو، بلوک های لگو با الگوی خاصی کنارهم قرار می گیرند تا قلعه درست شود، در اوریگامی هم یک تکه کاغذ به دفعات و به شکلهای مختلف تا می شود تا شکل های مجسمه کاغذی به دست آید.

خرید پکیج آموزش تصویری ساخت اوریگامی به زبان فارسی از ساخت اوریگامی های ساده تا اوریگامی حرفه ای و اوریگامی سه بعدی جهت مشاهده کلیک کنید

آموزش اوریگامی،آموزش ساخت اوریگامی،آموزش اوریگامی ساده

آموزش ساخت اوریگامی | پکیج آموزش ساخت اوریگامی | فیلم آموزش ساخت اوریگامی | آموزش اوریگامی دوبله فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *